úterý 24. března 2009

Investiční doporučení: Kam se bude trh ubírat v příštích letech?

Investiční kapitál = 3.900.000.000.000 USD = 78.000.000.000.000 KČ

Nacházíme se ve velmi turbulentním období. Jedni tvrdí, že se blíží konec světa. Druzí zase, že se blíží konec kapitalismu. A třetí předpovídají znehodnocení všech aktiv a konec finančních trhů tak jak je známe.

Nepřijde ani jedno. Konec světa nenastane. Kapitalismus to ustojí a bude posílen. A finanční aktiva budou dále plnit svoji úlohu.

Nemohu si pomoci, ale současnou doslova zatěžkávací zkoušku vnímám jako jednu velkou příležitost. Samozřejmě, že to je o nervy! Vyžaduje to od lidí, majitelů i politiků rozhodnost, přesvědčení o vlastních rozhodnutích, vizi a především vytrvalost a houževnatost.

Co se týče akcií, jsou za tak nízké ceny, o kterých se nám před dvěma třemi lety ani nesnilo! Budu se opakovat, ale je to jedinečná příležitost a pro chytrého a ambiciózního člověka by bylo hloupé ji nevyužít. A nepochybuji o tom, že všichni úspěšní hráči se podle toho již zařídili! Přečtěte si následující text, přemýšlejte a čtěte mezi řádky.

Nový fenomén - Národní investiční fondy

Saúdové a Čína posílili svůj vliv ve světě 

Hodnota majetku, který ve světě spravují státní investiční fondy, stoupla loni o pětinu na 3,9 bilionu dolarů. Nejbohatší jsou fondy na Středním východě.

Státní investiční fondy ze Středního východu, Číny, Ruska a dalších zemí využily současné krize k tomu, aby posílily svůj vliv ve světovém hospodářství. Loni se jim pomocí akvizic podařilo zvýšit hodnotu spravovaného majetku o 18 procent na zhruba 3,9 bilionu dolarů. Vyplývá to ze zprávy společnosti International Financial Services London (IFSL).

Podle ní letos investiční fondy pod státní kontrolou poleví v expanzi. Arabové už nemají tolik peněz, neboť jim klesly příjmy z vývozu ropy."Nicméně, státní investiční fondy do roku 2015 zhruba zdvojnásobí svůj majetek na osm bilionů dolarů," míní hlavní autor zprávy Marko Maslakovic.

Vlády převádějí do investičních fondů peníze, jež jim plynou z vývozu surovin, ale i hotových výrobků a služeb (Singapur). Doplnit je mohou také z rozpočtových přebytků a příjmů z privatizace.

Nejvíce státních fondů (s podílem asi 45 procent na spravovaném majetku) pochází ze Středního východu. Zhruba třetina připadá na ostatní asijské země (Čína, Singapur), které svoji sílu čerpají ze zvyšujících se devizových rezerv. V Evropě je hlavním hráčem Norsko.

Více o Státních investičních fondech: Saúdové a Čína posílili svůj vliv ve světě

Pokud Vás zajímá můj názor na to, na čem můžete v příštích letech vydělat nejvíce peněz: Nabídka spolupráce

Přidat.eu záložkuPřidat.eu RSS

Žádné komentáře:

Relevantní odkazy

Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!